Technologia

Izolacje natryskowe

powstają za sprawą wymieszania dwóch substancji, które są natryskiwane na wybraną powierzchnię. Zetknięcie obydwu substancji w momencie wylotu ze specjalnego urządzenia wysokociśnieniowego wywołuje reakcję chemiczną, która prowadzi do wzrostu ich objętości oraz zastygnięcia zaledwie po kilku sekundach.

Możliwe do zastosowania

na niemal każdej powierzchni i surowcu izolacje wypełniają drobne pęknięcia i otwory, dzięki czemu są bardziej efektywne w ograniczaniu przepływu powietrza niż standardowe produkty izolacyjne. Tworzą przy tym efektywną barierę dla dźwięku. Po utwardzeniu izolacja pozostaje na stałe przytwierdzona do powierzchni, nie kurczy się, nie osiada oraz ani wygina. Aplikacja izolacji w typowym domu zajmuje nie więcej niż jeden dzień. W wypadku dużych obiektów lub budynków o skomplikowanej konstrukcji może to potrwać nieco dłużej.

Izolacja natryskowa zwykle instalowana jest na etapie budowy. Nie zaleca się stosowania jej w istniejących budynkach, chyba że zostanie to zrealizowane w trakcie gruntownego remontu, który zagwarantuje pełen dostęp do powierzchni, na których izolacja ma zostać rozprowadzona. Jakość i efektywność izolacji uzależniona jest od jej grubości – im większa, tym większe wyciszenie budynku oraz oszczędność energii.
Proponujemy Państwu izolacje produkcji tak znanych firm, jak Bayer, BASF, Lapola oraz Synthesia Española. Bezpłatnie doradzimy Państwu, które rozwiązanie będzie najlepiej dostosowane do Państwa potrzeb i oczekiwań.