Izolacje natryskowe

Witamy na stronie firmy Eko Komfort System.

Jesteśmy specjalistami w zakresie izolacji natryskowych – technologii, która zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. W swojej pracy stosujemy materiały najlepszych producentów poliuretanów. Za konkurencyjną cenę oferujemy Państwu wykonanie izolacji, która ograniczy przepływ powietrza z i do należących do Państwa budynków, a tym samym zmniejszy Państwa wydatki na energię.
Świadczymy usługi zarówno klientom korporacyjnym, jak i prywatnym na terenie całej Polski. Izolacje aplikujemy na wszystkie rodzaje powierzchni o dowolnej wielkości. Zachęcamy do kontaktu z nami. Wspólnie wybierzemy rozwiązanie najlepiej dopasowane do Państwa potrzeb oraz bezpłatnie oszacujemy koszty jego realizacji. Jesteśmy dobrze przygotowani do świadczenia usług z zakresu instalacji izolacji natryskowych. Odbyliśmy odpowiednie przeszkolenie, mamy też licencje firm, z którymi współpracujemy. Stosujemy maszyny oraz procedury wymagane przez producentów izolacji natryskowych, co gwarantuje, że Państwa izolacja zostanie rozprowadzona w sposób profesjonalny i efektywny. Mamy wieloletnie doświadczenie zdobyte w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie pracując w rodzinnej firmie Spray Foam Coatings Ltd. Dzięki wieloletniej praktyce możemy zaoferować Państwu izolację o najlepszych parametrach termiczno-akustycznych.
    
Naszą misją jest zapewnienie Państwu komfortu z wykorzystaniem technologii przyjaznych środowisku.

Izolacje natryskowe – dlaczego warto?

Powietrze dostaje się do i wydostaje z budynków za pośrednictwem każdego otworu i nieszczelności. Ściany, podłogi i sufity odpowiadają za nieco ponad 30 proc. tego ruchu. Dlatego zastosowanie odpowiedniej izolacji jest niezbędne, by zwiększyć efektywność budynku. Do zmniejszenia przepływu powietrza przez wspomniane powierzchnie najlepiej nadają się izolacje natryskowe.
W Stanach Zjednoczonych Ameryki izolacje natryskowe z powodzeniem stosowane są od połowy minionego stulecia. W Polsce popularność zaczęły zyskiwać w ostatnich latach,  wypierając najczęściej stosowane dotychczas metody izolacji (np. styropian, wełna mineralna, wata szklana). Technologia ta uważana jest za bezpieczniejszą, zdrowszą i znacznie lepszą alternatywę dla tradycyjnych izolacji z włókna szklanego. Jest nie tylko bardziej efektywna i umożliwia znaczne ograniczenie kosztów energii, ale również jest przyjazna dla środowiska. Technologia z powodzeniem stosowana jest do izolacji domów i budynków wielorodzinnych, ale również budynków rolniczych (np. kurników, stajni, chlewni, chłodni), obiektów przemysłowych (np. rurociągów, silosów, cegielni, hal przemysłowych), czy budynków użyteczności publicznej (np. basenów i hal sportowych). Izolacje natryskowe najczęściej umieszczane są na dachach, ścianach, poddaszach, strychach, fundamentach, czy stropach nad piwnicami. Zastosowanie ich właśnie w tych miejscach daje najlepsze efekty izolacyjne i umożliwia osiągnięcie największej efektywności w stosunku do poniesionych kosztów.